PL EN


2008


2008.04.02

22 maja 2008 roku w Getyndze (Niemcy) rozpoczną się warsztaty SALT. David Buckley (Project Scientist) szczególnie zaprasza do udziału w warsztatach potencjalnych użytkowników teleskopu z Polski, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Więcej informacji powinno być dostępne na stronie http://goettingen.salt.ac.za/2008.04.01

PRIMA APRILIS!
Generał Assembly poinformował, że intensywne prace mające na celu zapewnienie najlepszej jakości optyki oraz instrumentów teleskopu SATL zostały uwieńczone niespotykanym sukcesem. Teleskop został wyposażony w cały zestaw instrumentów najnowszej generacji. Najciekawszym z nich jest kolorowa kamera stereoskopowa z 12 krotnym zoomem opytcznym. Z tej okazji obserwatorium zdecydowało się udostępnić teleskop publiczności w dni powszednie w godzinach 22-24, a w soboty, niedziele i święta przez całą noc.
2007

2007.09.11

Ukazał się nowy biuletyn SALT eNews2007.07.23

W związku z planami rozwoju wirtualnego obserwatorium South African Virtual Observatory otwarta została możliwość aplikowania na pozycję SALT Science Data Manager. Osoby ubiegające się o nią powinny być biegłe w pracy nad oprogramowaniem oraz mieć wykształcenie astronomiczne - najlepiej doktorat z astronomii.

Aplikacje należy składać przed 30 września 2007 roku.

Szczegółowe informacje na ten temat można znaleść na stronie:
http://www.saao.ac.za/about/vacancies/salt-science-data-manager-astronomer/
Przypominamy o możliwości składania wniosków obserwacyjnych ad hoc. Mile widziane są wnioski na obserwacje stosunkowo jasnych obiektów, nie wymagających długich ekspozycji.2007.03.01

Rada naukowa SALT ogłosiła rozpoczęcie przyjmowania wniosków na obserwacje obiektów "wypełniaczy", które mają być obserwowane w czasie pomiędzy obserwacjami zgodnymi z rozkładem. Powinny to być obserwacje nie wymagające dobrych warunków pogodowych oraz dające się wykonać w dowolnej chwili.
Wnioski muszą być sporządzone za pomocą najnowszej wersji formularza PIPT. Tylko wtedy zapewnione będzie prawidłowe przeniesienie informacji z formularza do odpowiedniej bazy danych.

Instrukcję składania wniosków obserwacyjnych można znaleść na stronie:
http://www.salt.ac.za/proposing/proposal-instructions/
2007.01.02

W kwietniu 2007 roku ma zostać uruchomiony autoguider. Wnioski obserwacyjne na okres od połowy kwietnia 2007 r. do 30 września 2007 r. można składać do 15 marca 2007 roku. W tym czasie jedynym dostępnym instrumentem dalej będzie SALTICAM. Wcześniej zaakceptowane, a do tej pory nie zrealizowane wnioski muszą być ponownie złożone przy użyciu najnowszej wersji skryptu PIPT.
Szczegóły na stronie http://www.salt.ac.za/proposing/proposal-instructions/
Deklaracja dostępności       |       Webmaster: pych@camk.edu.pl